Rozdrabniacz do czosnku Delco (z Biedronki)

Jakiś czas temu kupiłam w Biedronce taki oto zestaw do czosnku:


Składa się z uroczego plastikowego rozdrabniacza w kształcie główki czosnku i silikonowego tunelu do obierania ząbków, który moim zdaniem potrzebny jest jak dziura w płocie. Owszem uzyskamy cel - obrane kawałeczki - ale nożykiem można zrobić to o wiele szybciej. Producent zachwala, że w ten sposób unikniemy przejścia przykrego zapachu na nasze dłonie. Tylko problem w tym, że do większości potraw potrzebne są posiekane ząbki, a tego kawałek silikonu za nas niestety nie zrobi. Trzeba jednak użyć nożyka i  nici z pachnących fiołkami paluszków. Sam rozdrabniacz składa się z dwóch części, które obracamy w przeciwnym kierunku. Wykonany jest bardzo solidnie, z dobrej jakości plastiku, wszystko chodzi elegancko. 


 Przed użyciem obrane ząbki czosnku trzeba pokroić w grube plasterki, tak aby zmieściły się w te szczeliny pomiędzy wypustkami.


Oto efekt po kilkukrotnym przekręceniu:


A tu po kilkunastokrotnym:


Dół rozdrabniacza posiada ruchomą część ułatwiającą wyjmowanie posiekanego czosnku oraz mycieMi rozdrobniony czosnek kojarzy się głównie z masełkiem czosnkowym i grzankami :) Nie mogłam się powstrzymać, żeby ich nie zrobić :)
Share this:

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Ale fajny ten rozdrabniacz przydałby mi się taki bo lubię czosnek i często go używam. Niestety zapomniałam że będzie w B. i nie trafiłam na niego

    OdpowiedzUsuń
  2. propozycja dla producenta tego fajnego rozdrabniacza,zrobic gorna czesc tak samo ruchoma jak dolna bedzie jeszcze lepiej usuwac rozdrobniony czosnek i latwiej czyscic i myc.....

    OdpowiedzUsuń