Post z jajem

Jajka na miękko pamiętałam jako śniadanie u babci w bardzo wczesnym dzieciństwie. Nie jadłam ich kilkanaście lat, aż mi się trafił P. i zaproponował to wyniosłe danie na jakąś romantyczną kolację ewentualnie śniadanie - niestety nie pamiętam. Przepadłam! Od trzech lat wsuwam jajka na miękko aż mi się uszy trzęsą. 

Sama nie potrafię ich ugotować tak, by były idealne. Surowego białka nie przełknę, a ścięte żółtko to już nie to. P. mnie uczył, nastawiał minutnik i nic. Może one wiedzą, że mam zdolność do palenia jajek na twardo. Mężczyzna robi je popisowo, z masełkiem i solą. Ale "zastawę" kompletowałam ja: 


Bambusowe zestawy były kiedyś w Rossmanie, początkowo kosztowały 17 zł, ale ja dorwałam je w CDN po 9 zł.
Drewniane kieliszki czekają, aż zbiorę się do decoupage i je przyozdobię, może to potrwać kilka lat ;) 
Obcinacz do jajek Fackelman. Na początku jak go zobaczyłam to się popukałam w głowę, ale później cały czas mi po niej chodził. Mój wewnętrzny hamulec powstrzymywał mnie przed kupieniem takiej pierdołki za 15 zł, ale jak go zobaczyłam na wyprzedaży za 5 zł to już rozsądek nie miał nic do gadania. Nie wierzyłam w jego zdolności, ale naprawdę jest skuteczny. Dzięki kilkudziesięciu małych ząbków mamy równo obcięte jajko. 
Silikonowa foremka jest z Biedronki. Dzięki niej mogę tworzyć jajkowe kwiatki ;) 

A Wy lubicie jajka na miękko?;)

Share this:

CONVERSATION

7 komentarze:

 1. Uwielbiam jajka na miękko, jem takie przynajmniej raz w tyg na śniadanie :) zawsze mi wychodzą ;p a ta obcinarka do jajek jest słodka - tez bym sobie taką sprawiła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz blisko Real to popatrz, u siebie jeszcze kilka dni temu widziałam je po 5 zł.

   Usuń
 2. Nie wiem na czym to polega,ale ja też nie umiem wcale robić jajek(sadzone zawsze mam spalone,jajecznica albo suche wiórki albo mokra papka,na miękko zawsze wychodzi mi na twardo;)) ,za to mój facet jest specem od wszelkich jajek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie potrafiłabym zjeść jajka na miękko ale zastawę masz świetną ! Tyle różnych przyrządzeń do zwykłych jajek i moment się stają nie takie zwykłe :D Rozumiem że to srebrne to solniczka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, solniczka:) Drugą gdzieś zaiweruszyłam;/

   Usuń
  2. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale ja nigdy nie potrafię odpowiedniej ilości soli solniczką odmierzyć :D i dziurki mi się zatykają, muszę w paluchy brać

   Usuń