Pisanie magisterki - czy to może być przyjemne?

Zdecydowanie TAK! Wszystko zależy od naszego podejścia do sprawy. Słowem wstępu mam już napisaną większą połowę części teoretycznej, dziś i jutro mam nadzieję na finisz. Nie mam pojęcia co na to powie moja pani promotor, ale będę miała czas na poprawę ewentualnych błędów - obrona przecież dopiero w czerwcu. Temat mam trochę śmierdzący bo o oczyszczalni ścieków ;) Ale wgłębiając się w temat naprawdę mnie to zaciekawiło - szczególnie oczyszczanie biologiczne. 

A teraz kilka rad dla osób piszących pracę licencjacką/inżynierską/magisterską (po przebojach z inżynierką mogę wszystko):
 • nie traktujcie tego jako przykry obowiązek - nawet jak jest to praca odtwórcza to można naprawdę znaleźć fajne zagadnienie, mi szczerze mówiąc sprawia frajdę dokładne wgłębianie się w temat.
 • nie idźcie do wyluzowanych promotorów! Oni są wyluzowani, a wy będziecie mega zestresowani przed obroną - naprawdę nie warto. Lepiej przez rok przeżywać małe stresy niż w miesiąc przed terminem zero wyrywać włosy z głowy
 • nie czekajcie do ostatecznego oddania (haha, właśnie przekroczyłam termin), naprawdę lepiej pisać po troszeczku codziennie niż ślęczeć cały dzień - świeży umysł niezbędny
 • warto wcześniej zgłębić literaturę, przeczytać podobną pracę
 • sprawiać sobie małe nagrody za kolejne strony, rozdziały. Pisanie ma nam sprawiać przyjemność ;) 
 Mój zestaw na dziś:) Świeczka z Rossmana o zapachu truskawkowej czekolady, kawa z amaretto, prinsessa tiramisu, maseczka (nie tylko umysł ma być piękny) i desperados na rozwiązanie języka ;) Szkoda, że Mężczyzny w domu nie ma, ale przynajmniej posiedzę tu co najmniej do północy czekając aż wróci.

Share this:

CONVERSATION

2 komentarze:

 1. Czemu masz już termin skoro obrona w czerwcu? Serio pytam, bo też-mniej-więcej-wtedy się zamierzam bronić a to moje to tytuł nawet ma roboczy na razie. I zero stron. Nic. Null. Czemu już teraz?!
  Zestresowałaś mnie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak sobie moja pani promotor zażyczyła ;) Z tym, że to tylko przegląd literatury, opracowanie badań dopiero od stycznia zaczynam. Ale radzę zacząć już zbierać chociaż jakąś literaturę w swoim temacie:) O czym piszesz?

   Usuń