sobota, 21 stycznia 2012

Rivercote Knackebrot - pieczywo chrupkie z Lidla

Miejsce zakupu: Lidl
Cena: 3,49zł
Waga: 250g
Ilość sztuk: 25 x 10g


Pieczywo chrupkie żytnie razowe z dodatkiem odtłuszczonego mleka w proszku.
1 kromka to tylko 35 kcal;)
białko: 10,5/100g
węglowodany: 64/100g
tłuszcz: 1,6g/100g

Alternatywa do chleba żytniego. Wspaniale smakuje z twarożkami itp. A najlepsze są takie cieniutko posmarowane masłem. Jak dla mnie mają taki lekko przypalony smak, co dla mnie akurat jest plusem. Są w miarę sycące:)

just fit - chleb żytni z ziarnami z Biedronki

Miejsce zakupu: Biedronka
Cena: 2,59zł
Waga: 420 g
Ilość sztuk: 12 małych kromek


Dla mnie chleb jest strzałem w dziesiątkę. Nie przepadałam za ciemnym pieczywem, ale akurat ten chleb bardzo mi zasmakował. Jest wilgotny, ma bardzo dużo ziaren. Kromki mają idealną wielkość, kanapeczki wyglądają bardzo apetycznie.

Jedna kromka (69kcal/35g) zawiera:
cukry: 1,2g
tłuszcz: 0,8g
kwasy tłuszczowe nasycone 0,1g
sód: 0,2g

Mężczyzna zauważył, że do ciemnego pieczywa zużywa się o wiele mniej wędliny czy sera - można powiedzieć, że wspomaga oszczędzanie. A przy okazji to ciemne pieczywo jest bardziej sycące, więc jemy mniej. I kilogramów ubywa;)

środa, 11 stycznia 2012

mikrofalówka - pożeracz prądu czyli mobilizacja do oszczędzania

Przyszedł dość duży rachunek za prąd, pierwsza myśl: komputery. Ale po głębszym przemyśleniu doszłam do wniosku, że to właśnie mikrofalówka. Używana była praktycznie codziennie do podgrzewania mleka.

1200 W - sprawność 56%!

Obliczenia mi coś nie wychodzą, ale gaz tak czy inaczej wychodzi taniej. A przy okazji zobaczyłam, że od 1.01.2012 była podwyżka ceny prądu. Teraz jest 0,5512 zł/kWh.

Akcję "oszczędzanie prądu uważam za rozpoczętą.
1. Koniec z mikrofalówką
2. Albo komputer albo tv. (będzie wojna z Piotrkiem:P)
3. Gasić światła!!!
4. Wymienić zwykłe żarówki na energooszczędne (które wcale nie są ekologiczne!!!)
5. Odchodzę od komputera - wyłączam!

Na następnym rachunku raczej poprawy nie zobaczę.
Zakładam, że na prąd przeznaczamy 150 zł/2 miesiące. Co zaoszczędzimy z tej kwoty to pójdzie na oszczędnościowe.

sobota, 7 stycznia 2012

4moments Energy

4moments Energy
Herbata z Lidla podobno dodająca energii. Zwróciłam uwagę, że ma w składzie Yerba mate oraz guaranę, a i reszta składników całkiem przyjemna.
Opakowanie zawiera 25 torebek po 1,5g, pakowane oddzielnie. W smaku przypomina ziółka, ale da się pić. Co do tej energii to chyba dawka dla mnie za mała bo po dużym kubku (z dwóch torebek) nie czuję się pobudzona. Raczej ponownie nie kupię.


Koszt: ok. 4 zł
Smak: 4/10
Kalorie: 8/kubek