wtorek, 12 lutego 2013

Zakupy wg diety elmirki ;)

Po pierwsze to już nigdy więcej nie wybiorę się na takie zakupy sama. Zawsze P. to wszystko dźwiga, ale mój dzisiejszy plan dnia nie uwzględniał czekania do 18. Masz babo placek. A właściwie plecak, ogromny plecak:


Uff, jakoś doniosłam. Mieszkam w 400 tysięcznym mieście, a do Biedronki i Lidla chodzę do wsi obok, można powiedzieć, że za moim płotem. Prawie dwa kilometry w jedną stronę...

No to lecimy... na dobry początek Biedronka:


1. Worki na śmieci 35l z taśmą. Jak dla mnie najlepsze, kupuję tylko te. 3,99 zł za 20 sztuk.
2. Chleb Just Fit ze słonecznikiem. Pisałam już o nim kilka razy, mój ulubiony ciemny chleb. 2,89zł/420g
3. Ciabatty - do robienia pysznych kanapek ;) 0,49 zł/szt.
4. Dwa małe pomidorki 0,86 zł
5. Jabłka, 3,29 zł/1,5 kg uwielbiam ich smak:)
6. Twaróg półtłusty 1,99 zł/250 g
7. Mroźna Kraina, Fasolka Szparagowa 2,59 zł/450 g
8. Smaki Życia - całkiem ok gazetka dla "kur domowych" hihihi 2,99 zł
9. Szynka z indyka, 6,99 zł/ 570 g
10. Gouda Mierzwiona 3,29 zł/150 g
11. Mandarynki 1,99 zł/ 5 szt.
12. Kaszka manna Mleczny Start, wiem, wiem, sama chemia, ale mi smakuje:D 1,99 zł/ 4 szt.
13. Ciasto francuskie, 3,19 zł/275 g
14. Pasztetowa,  będzie do pasztecików - 1,99 zł/300 g
15. Pano, chleb żytni 1,95 zł/200 g

Całość: 52, 95 zł

A teraz zakupy z Lidla:


1. Marchewka, 1,79 zł/kg
2. Kapusta pekińska 1,57 zł/główka
3. Mięso mielone 5,79 zł/500 g
4. Filety z udźca kurczaka 6,39 zł/440 g
5. Filety z piersi kurczaka 8,18 zł/660 g
6. Sok marchwiowy 55% 0,85 zł/330 ml
7. Herbata owocowa 2,39 zł
8. Czosnek POLSKI! 1,49 zł/główkę
9. Rzodkiewki 1,69 zł/pęczek
10. Ser Mozzarella 2,59 zł
11. Płatki owsiane O'Vitte jabłko i truskawka 1,19 zł/porcja
12. Surówka Colesław i koperkowa 2,15 zł/300 g
13. Jogurt naturalny 2% 0,79 zł/200 g
14. Jogurt naturalny 1,35 zł/400 g
15. Śmietana 18% 1,95 zł/400 g
16. Bułki tostowe 1,99 zł/ 4 szt.
17. Makaron spaghetti pełnoziarniste 2,99 zł
18. Banany 4,19 zł/kg
19. Marmoladki 2,39 zł
20. Tofelek, do niedzielnej kawy:) 0,59 zł/szt.

Razem: 70,34 zł.

Po przyniesieniu i rozpakowaniu zakupów coś od życia mi się należało :D



5 komentarzy:

  1. ło matko. chyba do dziś Cię plecy muszą boleć. :) ja juz kilka razy to przezyłam i sama się juz nie ruszam na wieksze zakupy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bolały tylko w czasie drogi, pierwszy raz w życiu poczułam, że mam kręgosłup:D

      Usuń
  2. u mnie zawsze następuje strzał kreatywności jak muszę iśc na takie zakupy i nagle okazuje się, że jeszcze kilka obiadów umiem wymyślić z tego co mam w szafkach :) ale szacun !
    fajne są te Smaki życia !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pozytywnie zaskoczyłam się ta gazetką;)

      Usuń
  3. Taki post to moje okienko na zycie w Polsce. Bo niestety nie wiem/nie pamietam juz co ile kosztuje. Wiec fajnie sobie porównac. Moje ceny kiedy jeszcze mieszkalam w Polsce to jajko za 0.20gr, 1.5l markowej wody minaralnej za 1.75 i chleb za 2.20zl.
    Ciekawe czy ktos by chcial przeczytac taki post o moich angielskich zakupach? Pomysle :-)
    Najbardziej tesknie do polskich jablek. Angielskie wogóle nie pachna, sa twarde i kosztuja krocie...

    OdpowiedzUsuń