Mój mały balkonowy ogródek

Aktualnie nasz balkon jest w stanie surowym, ale mam nadzieję, że za dwa miesiące będę się już mogła pochwalić nowymi kafelkami ;) Ja tam nie próżnuję i próbuję zazielenić te moje ukochane 6 metrów kwadratowych. Tak się jakoś składa, że chciałabym mieć w większości rośliny użytkowe - dlatego kombinuję z ziołami - tj. uczę się metodą prób i błędów ;) 


Bazylia wysiana prosto do skrzynki - początkowo słabo rosła, ale na obecny moment jest większa od tej, którą siąłam w domu i dodatkowo przesadzałam :) Bosko pachnie! 


Pomidory to mój życiowy debiut. Nie mam pojęcia, czy są w ogóle w stanie zakwitnąć i owocować w takich doniczkach, ale się przekonamy ;) Odmiana koraliki ;)


A tu jakieś kwiatki z tygrysem w nazwie. Posadziłam 10 cebulek, z tego wykiełkowały tylko trzy, a jedno z nich coś mi zjadło ;) Mam nadzieję, że zakwitną ;)


A tu mój bambusik. W przyszłym roku mam zamiar wsadzić go bezpośrednio do ziemi przy balkonie :D Wyniosłam moje ziółka w doniczce kaskadowej na balkon, bo w domu przestały mi rosnąć :( Na dole szałwia, mięta (w sumie najbardziej dorodna) i melisa, a na górnej sama bazylia (własnie ta siana w domu). Mam nadzieję, że jakoś przetrwają szok termiczny i zaczną porządnie rosnąć. 

Na razie tylko tyle, w przyszłym roku mam zamiar bardziej poszaleć, a może i w tym jeszcze na coś się skuszę :D 

A jak tam Wasze balkony? 

Share this:

CONVERSATION

8 komentarze:

 1. Mojej kuzynki synek wrzucil kiedyś pestki(?) z pomidora do doniczki z kwiatkiem, który stał w kuchni. Po jakimś czasie wyrósł ładny krzaczek, a kilka pomidorów chyba bylo, więc może tobie tez się uda. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To u mnie kiedyś kot się bawił papryką i widocznie na łapkach pestki do ziemi przeniósł, bo papryka nam wyrosła:D I miała nawet jedną papryczkę:D

   Usuń
 2. Fajna bazylia :) I widzę, że doniczka kaskadowa też się nieźle sprawuje. Muszę zastanowić się nad jej zakupem na poważnie. Co do pomidorów to szansa jest duża, dwa lata hodowałam na balkonie koktajlowe, w tym robię przerwę. Jakiej wielkości masz doniczki, w których są pomidory? Koralik jest niski, ale z 10 litrów powinny mieć. W mniejszej ziemia może zbyt szybko przesychać, a za dużo nie można podlewać na raz, bo pomidory są wrażliwe na przelanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siostra mi już nawet drugą doniczkę na prezent kupiła ;) No pomidorki są w dość małych doniczkach, chyba rzeczywiście muszę poszukać większych - dziękuję za radę :)

   Usuń
 3. wielkie brawa :-) ja muszę sobie kupić taką kaskadową doniczkę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny początek balkonowego ogródka :-) !

  OdpowiedzUsuń
 5. O ciekawy pomysł :D jest tylko jeden problem, mój balkon się nie nadaje;( są tylko drzwi i barierka ;x

  OdpowiedzUsuń