Patrzymy na składy #2 PIECZYWO

Praktycznie w każdej diecie możemy przeczytać o tym, żeby odstawić białe pieczywo. Odstawiliśmy z wielkim bólem, jedynie od czasu do czasu kupujemy i zajadamy się nim tak, jakby to było danie główne w najlepszej restauracji na świecie. Biały chleb z pieczonym pasztetem...mniam! A teraz zejdźmy na ziemię.

Chleba z diety nie wyeliminowaliśmy całkowicie, ale alternatywny trochę się naszukałam. Bo nie ma co się oszukiwać, nie wszystkie ciemne chleby są smaczne. Wolałabym nic nie zjeść niż zjeść pumpernikiel. Aktualnie spożywanie mojego pieczywa ogranicza się do:


1. Oskroba Chleb żytni razowy2. Oskroba, Chleb Graham
I to może nie do końca pieczywo, ale czasem mi je zastępuje

3. Kupiec, Wafle ryżowe naturalne  
Dlaczego akurat te?

Przede wszystkim mają bardzo prosty skład. Naprawdę nie jestem ekoświrką, żeby czepiać się każdego E, ale w produktach podstawowych postanowiłam je omijać. Wszystkie wymienione produkty są stosunkowo tanie: chleby Oskroby kosztują na pewno poniżej 3 zł, a wafle ryżowe ok. 2zł. Ciemnego pieczywa nie da się zjeść dużo, więc na naszą dwójkę taki chleb wystarcza na trzy dni. Wafle ryżowe przegryzamy pomiędzy posiłkami.

Chleby Oskroby są lekko wilgotne, czyli dla mnie idealne. W tym Grahamie miałam nadzieję, że ten kminek będzie bardziej czuć, ale niestety nie czuć go wcale.

Share this:

CONVERSATION

8 komentarze:

 1. WoW nie wiedziałem, że istnieją chleby o tak prostym składzie.. trzeba poszukać :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłam szczerze zdziwiona - pozytywnie oczywiście :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ostatnio jeszcze bardziej przyjrzałam się tej półce z chlebami i fajnie, że mają kilka rodzajów - nie znudzi się:D

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. gdzie można kupić te chleby i wafle? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O waflach ryżowych było ostatnio głośno i muszę cie zmartwić nie są zdrowe maja chyba dużą dawkę arsenu, są podobne rakotwórcze, juz ich nie kupuje

  OdpowiedzUsuń