Szczecin: Jezioro Słoneczne

Szczecin to naprawdę fajne miasto z mnóstwem ciekawych miejsc. Mieszkam tu od ponad dziesięciu lat i widzę, jak to miasto pięknieje w oczach. No dobra, wiem, że Szczecin zawsze leży "nie po drodze" do zwiedzania, ale może dzięki moim wypocinom chociaż jedna osoba uzna, że warto tu przyjechać. Zaczniemy od jednego z moich ulubionych miejsc - Jeziora Słonecznego przy ulicy Derdowskiego/Ku Słońcu.Mówi się, że Szczecin to zielone miasto. Mamy wiele parków, skwerków i wystarczy tylko 20 minut, żeby przedostać się z centrum miasta do... puszczy. A jeszcze bliżej jest Jezioro Słoneczne - małe, ale bardzo sympatyczne. Mam to szczęście, że mieszkam całkiem niedaleko i mogę odwiedzać je prawie codziennie - uwierzcie mi, jest po co.

Jest to genialne miejsce do uprawiania sportu. Wokół jeziorka jest bardzo fajnie przygotowana trasa i kawałek porządnej ścieżki rowerowej. Można biegać, można chodzić (z kijkami lub bez), jeździć rowerem, czy poćwiczyć na siłowni pod chmurką. Jest ogrodzone boisko, a na inne zabawy (babington itp.) też znajdzie się sporo miejsca. I muszę przyznać, że to miejsce naprawdę żyję. O każdej porze dnia widzę tam mnóstwo aktywnych ludzi uprawiających różne sporty i wzajemnie się do siebie uśmiechających. Jest po prostu zdrowo i miło, a atmosfera jest taka, że chce się tam wrócić na następny trening.
Jezioro Słoneczne to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Jest sporo ławek, specjalne miejsce na ognisko i dużo miejsca na urządzanie pikników. Na jeziorze znajduje się też Wyspa Miłości, a na niej urocze dwie altanki i mostek.

Wyprawa nad jezioro może mieć też walory edukacyjne, bo przy ścieżkach są specjalne tablice informujące m.in. o roślinności i występujących w tych okolicach zwierzętach (niestety często są bezmyślnie niszczone:/). Okolica jest przyjazna nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Owady mają tu swój hotel, a psy (a raczej ich właściciele) zawsze mogą liczyć na specjalne torebki ;)

A po nauce czas na zabawę na całkiem przyzwoitym placu :)Jezioro Słoneczne położone jest na Gumieńcach i można do niego spokojnie dojechać rowerem miejskim. Dla bardziej zmotoryzowanych jest parking. A dla głodnych restauracja.Zawsze bardzo lubiłam chodzić/jeździć nad jeziorko i po tym jak zrobili tam siłownię stwierdziłam, że nic mi tam więcej do szczęścia nie potrzeba. Jednak mieszkańcy mojego osiedla bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli i zorganizowali ogród społeczny. Nie lubuję się w grzebaniu w ziemi, ale muszę przyznać, że wyszło im to znakomicie. Wypatrzyłam tam też punkt wymiany książek, z którego skorzystam przy najbliższej okazji.Zwiedzanie miast to głównie chodzenie po muzeach i podziwianie zabytków, ale jak macie ochotę odpocząć lub popracować nad swoją kondycją, to z całego serca polecam Wam Jezioro Słoneczne. Stąd zawsze wychodzi się uśmiechniętym! :)

PS. Wiadomość dla grających w Pokemon Go: przy jeziorku są dwa Gymy i 5 Pokestopów ;)

Share this:

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Super miejsce!! Czekam kiedy u mnie w parku pod domem powstanie siłownia.
    Natuś-77

    OdpowiedzUsuń